W środę WOŚP chce pobić Rekord w Pierwszej Pomocy – zaproszenie

16 października – w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie podejmie próbę Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. W trakcie wydarzenia ogłoszony zostanie również cel 28. Finału WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Główny sztab akcji zlokalizowany zostanie na Placu Europejskim w Warszawie.

W najbliższą środę, w samo południe, Fundacja WOŚP już po raz siódmy podejmie próbę Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Rok temu w wydarzeniu uczestniczyło 116 342 uczestników z 1142 instytucji z całego kraju. W tym roku chęć udziału zadeklarowały 143 084 osoby z 1387 instytucji, a zgłoszenia wciąż trwają.

W wydarzeniu udział wziąć może każda instytucja i placówka, która posiada dostęp do fantomu. Najliczniejszą grupę uczestników rokrocznie stanowią uczniowie placówek biorących udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program ten, prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku, dedykowany jest uczniom klas I-III szkół podstawowych i ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej inicjatywie blisko 3 mln dzieci poznały zasady pierwszej pomocy!

Jak zgłosić się do bicia rekordu?

W trakcie wydarzenia ogłoszony zostanie również cel 28. Finału WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Przypomnijmy, że wielka „finałowa” machina już ruszyła – wraz ze zgłoszeniami sztabów – 7 października.

Główny sztab wydarzenia zostanie zlokalizowany na Placu Europejskim w Warszawie. Początek o godz. 12:00.

(inf., fot. WOŚP)