4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego obchodziło 11. rocznicę sformowania

14 października (poniedziałek) 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego obchodziło 11. rocznicę sformowania. Uroczystość odbyła się na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” oraz w hangarze Muzeum Sił Powietrznych.

Podczas uroczystości na ręce dowódcy płk pil. Wojciecha Pikuły padło wiele życzeń i gratulacji. W imieniu władz samorządowych i mieszkańców Dęblina gratulacje oraz życzenia dla wszystkich pracowników Skrzydła złożyła Beata Siedlecka Burmistrz Miasta Dęblin wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Dęblin Maciejem Krygrowskim.

– To święto pozwala nam wspólnie dzielić Waszą radość i dumę z odpowiedzialnej pracy wzmacniającej poczucie naszego bezpieczeństwa. Dziś razem z Państwem dzielimy radość i dumę z osiągnięć lotniczych, które przyczyniają się do umacniania wizerunku Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej. Z okazji Święta 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego życzymy wszystkim, których los zawiązał z polskim lotnictwem wszystkiego co najlepsze. Niech poniesiony trud przyjmowany będzie z respektem i podziwem, a satysfakcja płynąca z realizowania swojej pasji zrekompensuje wszelkie wyrzeczenia i ogromne poświęcenie – mówiła Beata Siedlecka.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Dęblina oraz defilada pododdziałów.

(inf., fot. UM)