Wernisaż wystawy dęblińskiego artysty Mariusza Jońskiego

W sobotę (12 października) o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbędzie się wernisaż wystawy Mariusza Jońskiego pod tytułem “Droga…”. Dębliński artysta zaprezentuje swoje rzeźby.

– Jako młody człowiek byłem niezły w niektórych rzeczach, w innych zaś niezbyt dobry. Jednak tylko w dwóch rzeczach byłem naprawdę mistrzem: tworzeniu muzyki hardcore i w tworzeniu sztuki “rzeźba”. Na początku zacząłem grać w kapeli “Hannibal Lecter”, a następnie “Corpus Christo”, ale przyszedł taki czas, że zdałem sobie sprawę, że są lepsi. Wyjechałem w Bieszczady. Tam wyciszyłem się i powiększyłem swoje umiejętności rzeźbiarskie. Jednocześnie sztuka stała się dla mnie mostem łączącym niecodzienne, idealistyczne czy nawet radykalne pomysły z codziennym życiem. Współczesne społeczeństwo potrzebuje sztuki z takiego samego powodu, dla którego potrzebowała jej pierwsza istota ludzka, która pojawiła się na ziemi – ponieważ sztuka jest ponad podziałami politycznymi, kulturowymi, społecznymi . . . . Świat bez sztuki byłby wyjątkowo mizernym pustkowiem – mówi o sobie i swojej pasji Mariusz Joński, dęblinianin z krwi i kości, urodzony 18.08.1973 r. w Dęblinie.

Wystawę będzie można oglądać do 25 października. Większość z prac artysty została już sprzedana. Wśród zaprezentowanych na jutrzejszym wernisażu rzeźb tylko trzy nie znalazły jeszcze nabywcy. Jedna z prac po zakończeniu wystawi pojedzie do Muzeum – Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego przy Parafii Narodzenia NMP w miejscowości Jeżowe (woj. podkarpackie), inne do prywatnych osób.

W imieniu artysty i organizatorów serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.