Gołąb: Wjechał samochodem pod pociąg

Na przejeździe kolejowym w Gołębiu kierujący osobowym oplem zderzył się z pociągiem towarowym. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz członkowie komisji powypadkowych kolei.

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło tuż przed godziną 10:00 w Gołębiu w gminie Puławy. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem, 43-letni mieszkaniec gminy Puławy, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, ominął stojący przed torami samochód osobowy i wjechał na przejazd. Doprowadził tym samym do zderzenia z jadącym od strony Dęblina pociągiem towarowym ciągnącym 22 wagony.

Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego, straż ochrony kolei, dwa zastępy straży pożarnej z Puław oraz OSP Gołąb.

W oplu, poza kierowcą, podróżowało dwóch mężczyzn. Tylko dzięki temu, że pociąg jechał bardzo wolno, nikomu nic się nie stało. Zarówno kierowca opla jak i 58-letni maszynista byli trzeźwi. Kierowca, który spowodował zdarzenie został ukarany mandatem karnym. Zatrzymano mu również dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci apelują o ostrożność. Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

/zdj.,inf.: KPP Puławy/E.R.K./OSP Gołąb/