Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Gdzie szukać pomocy?

10 października odchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem corocznych obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne. Swoją pomoc w powrocie do zdrowia oferuje SPZOZ w Dęblinie.  

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ma na celu zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, poprawę opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszelkie inne sprawy wiążące się z zaburzeniami psychicznymi.

Lekarze przypominają, że problemy ze zdrowiem psychicznym dotykają coraz większej liczby osób. Kryzysu psychicznego może doświadczyć każdy. Jednocześnie eksperci podkreślają, że warto sięgać po pomoc psychiatry, psychologa czy psychoterapeuty. Szybko podjęte odpowiednie leczenie pozwala wrócić do równowagi, zdrowia, normalnego życia.

Gdzie szukać pomocy?

Na terenie Dęblina w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej funkcjonuje Poradnia Zdrowia Psychicznego.

– Do Poradni może zgłosić się każdy, czas oczekiwania na wizytę nie jest długi – zapewnia Karolina Trajer, sekretarka SPZOZ. – Skierowanie wymagane jest jeżeli chcemy zapisać się do psychologa lub psychoterapeuty, natomiast do psychiatry zgłaszamy się bez skierowania. Współpracujący z nami psycholodzy i psychoterapeuci prowadzą terapię w różnych nurtach: psychodynamiczną, poznawczo-behawioralną, krótkoterminową oraz psychologię różnic indywidualnych- informuje Karolina Trajer.

Zapisy do Poradni w rejestracji SPZOZ ul. Rynek 14 lub telefonicznie: 81 883 06 08, 81 506 55 55

(fot. poglądowe,px)