Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach

W piątek 4 października odbędzie się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach przy ul. Lubelskiej.

Jutro o godzinie 13:30 Sylwester Tułajew sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przyjmie meldunek o rozpoczęciu uroczystości w obecnej siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach przy ul. Warszawskiej 25.

Punktualnie o godzinie 15:00 nastąpi wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Lubelskiej w Rykach. Dokument, w którym m.in. wymieniono inicjatorów, fundatorów i budowniczych tej inwestycji, schowany zostanie w metalowej tubie i wmurowany w powstające już mury budynku.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek, Zastępca Burmistrza Ryk Marek Jóźwik, Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, przedstawiciele władz państwowych, a także Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

(inf. Monika Białecka)