Kradł i wpadł. Okazał się być poszukiwany

Do zakładu karnego trafił 27-latek z powiatu żyrardowskiego, który został złapany na kradzieży perfum w drogerii. Jak się okazało, wcześniej kradł również na terenie pow. radzyńskiego. Poszukiwał go również Sąd Rejonowy w Skierniewicach. Amator cudzych perfum spędzi najbliższy rok za kratami.

W poniedziałek dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o złapaniu złodzieja perfum i artykułów chemicznych w galerii handlowej. Mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony, gdy z torbą wyładowaną perfumami, pastami do zębów i żelami pod prysznic wyszedł z drogerii i skierował się do wyjścia.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy, którzy zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 27-latek z powiatu żyrardowskiego. Mężczyzna ukradł towar na kwotę ponad 2,4 tys. zł. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Skierniewicach do odbycia jednego roku kary pozbawienia wolności, również za kradzież. Trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego puławskiej komendy ustalili, że mężczyzna ma na sumieniu podobne czyny na terenie działania innych jednostek. Policjanci z powiatu radzyńskiego  prowadzą sprawę kradzieży perfum, do której doszło w sierpniu tego roku w drogerii. W tamtym przypadku, sprawca ukradł 12 butelek perfum na kwotę ponad 3,5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, zarówno ze strony puławskich, jak i radzyńskich policjantów, został przesłuchany. Za ostatnio popełnione czyny odpowie przed sądem. Ze względu na swoją przeszłość będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Wczoraj trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

/inf., fot. KWP Puławy/E.R.K/