Dariusz Majchrzak z Dęblina zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej Canoa Cup 2019

Dębliński kajakarz, Dariusz Majchrzak stanął na podium Canoa Cup 2019. Łącznie przepłynął 564 km w czasie 54:08:53!

– Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku. Nie było łatwo. Młodzi kajakarze mocno depczą po piętach. Myślę, że na drugi rok dadzą nam popalić – mówi Dariusz Majchrzak. Dębliński kajakarz w tamtym roku w klasyfikacji końcowej Canoa Cup zajął 4-miejsce, a dwa lata temu 3-cie.

Canoa Cup 2019, to cykl 7-miu maratonów kajakowych na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. W tym roku była to już szósta edycja maratonów kajakowych dedykowana wszystkim miłośnikom kajakarstwa, począwszy od turystów, poprzez amatorów, a skończywszy na zawodowcach.

Celem Canoa Cup jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego. Ogółem uczestnicy mieli do przepłynięcia 564 km, które Dariusz Majchrzak pokonał w czasie 54:08:53 i zająłem 2 miejsce w całym cyklu CANOA CUP 2019

Ostatni maraton odbył się na Nogacie. Malborski Maraton Kajakowy 12h. Zawody polegały na pokonaniu kajakiem jak najdłuższego dystansu, płynąc po wyznaczonej, 4-kilometrowej trasie. W 12-godzinnym wyścigu wzięło udział 38 osób z całej Polski, m.in. ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska i Dęblina.