Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie (wideo)

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie zaangażowała się w projekt “Z książką na start”, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii “Mała książka – wielki człowiek”. Prowadzona akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

– Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dzieci, rozbudzają wyobraźnię. Wspólne czytanie może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu Maluszkowi, wpływamy na jego przyszłość i pomagamy mu osiągnąć sukces. Jednym słowem na czytanie nigdy nie jest za wcześnie – zapewnia Milena Kłos-Jędrys, pracownik MBP w Dęblinie, koordynator projektu “Z książką na start”.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, czyli mających 3-6 lat. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdzie dostosowaną do swojego wieku książkę. Warunkiem jest założenie karty bibliotecznej.

W wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice. W obszernej broszurze zawarte są informacje na temat drogocennego wpływu czytania na dziecko oraz o korzyściach z częstego odwiedzania bibliotek.

Za każdą następną wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, dziecko otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym można odbierać od września w MBP w Dęblinie przy ul. Okólnej 19 oraz w Filiach:

MBP – Filia Wiślana przy ul. Wiślanej 7
MBP – Filia Rycice przy ul. Nowej 67
MBP – Filia Masów przy ul. Krasickiego 146

/inf.,wideo wielki-czlowiek.pl, fot. poglądowe/