Dożynki Powiatowo-Gminne w Rykach (zdjęcia). KGW z Moszczanki zajęło II miejsce na Dożynkach Wojewódzkich

Z końcem sierpnia w Rykach odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. W trakcie świętowania przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce w etapie gminnym zdobył wieniec KGW z Moszczanki, który reprezentował powiat rycki podczas Dożynek Wojewódzkich w Radawcu Dużym. Razem z nim nasz powiat reprezentowały KGW z Korzeniowa, Nowego Zadybia oraz Stowarzyszenie Wsi Gęsia Wólka. 

W gminnych eliminacjach konkursu na najpiękniejszy wieniec wzięło udział 12 wieńców dożynkowych. Komisja konkursowa w ocenie brała pod uwagę zgodność z tradycją, bogactwo użytych elementów, staranność wykonania, stopień trudności, pomysł i kompozycję, wartość kulturową oraz ogólny wyraz artystyczny. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty jury postanowiło I miejsce przyznać KGW w Moszczance. II miejsce otrzymało KGW w Rososzy, III miejsce KGW w Leopoldowie. Nominację do etapu powiatowego otrzymało KGW z Moszczanki i Rososzy.

W etapie powiatowym, w którym oceniano 10 wieńców dożynkowych, I miejsce zajął wieniec KGW z Korzeniowa. Na II miejscu znalazł się wieniec z Moszczanki. Jury postanowiło przyznać także dwa III miejsca. Otrzymały je: Stowarzyszenie Wsi Gęsia Wólka oraz KGW z Nowego Zadybia.

KGW z Moszczanki zajęło II miejsce na Dożynkach Wojewódzkich 

Wszystkie cztery wieńce ubiegłej niedzieli (8 września) reprezentowały powiat rycki podczas Dożynek Wojewódzkich w Radawcu Dużym. Do etapu wojewódzkiego zgłoszono w sumie 42 wieńce. I miejsce zdobył wieniec Stowarzyszenia Zagrody Razem z gminy Żyrzyn. Wieniec gospodyń z Moszczanki zajął II miejsce. III miejsce zajęły KGW Rzeczyca Ziemiańska z gminy Trzydnik i KGW w Latyczowie z gminy Krasnystaw.

Wieniec KGW z Moszczanki. Fot. MGCK Ryki

Dożynki Powiatowo-Gminne rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna za zbiory. Uroczystościom towarzyszyły liczne występy, koncerty, atrakcje dla dzieci. Wieczorem odbył się koncert zespołu MeGustar oraz zabawa taneczna z zespołem Lavers.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.