XVI Integracyjny BIEG ORLĄT i VI Dębliński BIEG Uliczny

Zbliża się kolejna edycja dęblińskiego biegu. Biegamy i pędzimy na wózkach – zawsze razem!!!

Już 22 września szykuje się nie lada gratka dla miłośników biegania! W niedzielny poranek wystartuje kolejna już edycja Dęblińskiego Biegu Integracyjnego. Organizatorzy: Dęblińskie Integracyjne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych DISON oraz DSS Orlęta zaplanowali trasy o długościach 5km dla zawodników na wózkach inwalidzkich oraz 10 i 5 km dla biegaczy.

Celem imprezy jest integracja osób niepełnosprawnych ze zdrowymi. Niepełnosprawni potrafią cieszyć się z życia. Dzięki wielkiej determinacji pokonują granice. Są dla nas przykładem. Zapraszamy do startu wszystkie osoby, które uprawiają sport z Dęblina i okolic, a także kibiców. Gwarantujemy sporą dawkę endorfin i wspaniałą atmosferę.

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją w dniu 22.09.2019 r. biegu ulicznego pod nazwą ,, XVI Integracyjny Bieg Orląt oraz VI Dębliński Bieg Uliczny” nastąpią ograniczenia w ruchu drogowym od godziny 8.30 do godziny 12.30 w centrum Dęblina oraz na drodze wyjazdowej w kierunku Ryk ul. Stawską.

W trakcie trwania biegu utrudnienia w ruchu powstaną: Nowy Plac Targowy, ul. Przechodnia do skrzyżowania z ul. Staromiejską dalej prosto ul. Jagiellońską, na skrzyżowania z ul. Partyzantów oraz ul. Jagiellończyka – Ogrodowa do ronda na ul. Stawskiej, ul. Stawska Lipowa, 1-go Maja, rondo 1-go Maja – Tysiąclecia – Lipowa oraz w centrum miasta ul. Okólna, PCK, Rynek. Po nawrocie dodatkowo ul. Leśki.

Na skrzyżowaniach: ul. Lipowa – Tysiąclecia, skrzyżowanie ul. 1-go Maja Stawska i skrzyżowanie ul. Okólna – Wiatraczna zostaną ustawione bariery ochronne metalowe oddzielające pasy ruchu, co pozwoli na prowadzenie pasem nie zajętym przez biegaczy ruchu kołowego wahadłowego  kierowanego przez funkcjonariuszy policji.

/Sebastian Skóra/fot. Foto-Majster/

Więcej informacji na Integracyjny Bieg Orląt.

Zapisy: frslublin.pl.