Kolejny odcinek S17 Warszawa-Lublin oddany do użytkowania. Obwodnica Ryk jest już otwarta

Od dziś kierowcy pojadą 15-kilometrową obwodnicą Ryk w ciągu drogi ekspresowej S17. Tym samym do dyspozycji kierowców jest już cały 140 km odcinek S17 od Piask aż do Garwolina.

Na razie ruch będzie się odbywał jeszcze na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h. Docelowo zniknie ograniczenie prędkości i blisko 140-kilometowy odcinek trasy Lublin – Warszawa od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask, kierowcy pojazdów osobowych będą mogli przejechać zgodnie z przepisami w około 70 minut.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ograniczenia potrwają do zakończenia prac powiązanych z budową S17. Prace będą wykonywane na obecnej DK17. Zostanie dokończona budowa przepustów powiązanych z S17. Na skrzyżowaniu z DK48 w Moszczance powstanie rondo. Wyremontowana zostanie także nawierzchni na dojeździe do Ryk. Zrealizowanie tych wszystkich prac będzie oznaczało zakończenie całej inwestycji oraz uzyskanie końcowego pozwolenia na użytkowanie.

/inf: GDDKiA/fot. Krzysztof Nalewajko/