Jeszcze w tym tygodniu pojedziemy obwodnicą Ryk. Trwają ostatnie prace (zdjęcia)

Przed tygodniem położono ostatnie metry nawierzchni bitumicznej na obiektach i łączniach węzła Ryki Południe. Wczoraj trwały prace porządkowe, humusowanie w pasie rozdziału i na skarpach oraz montaż siatki ogrodzeniowej.

Jeszcze w tym tygodniu kierowcy pojadą 15-kilometrowym odcinkiem S17 omijającym Ryki. Na razie jeszcze na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h. Tym samym zniknie wąskie gardło na trasie pomiędzy obwodnicą Garwolina a Piaskami.

Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy rozpoczęcie prac na dotychczasowym przebiegu DK17, dokończenie budowy przepustów powiązanych z S17, budowę ronda na skrzyżowaniu z DK48 w Moszczance oraz remont nawierzchni na dojeździe do Ryk. Zrealizowanie tych wszystkich prac będzie oznaczało zakończenie całej inwestycji oraz uzyskanie końcowego pozwolenia na użytkowanie.

Docelowo zniknie ograniczenie prędkości i blisko 140 kilometrową trasę od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask, kierowcy pojazdów osobowych będą mogli przejechać zgodnie z przepisami w około 70 minut.

/inf: GDDKiA/fot. Krzysztof Nalewajko/