Piknikiem historycznym uczcili 99. rocznicę “Cudu nad Wisłą” (zdjęcia)

Z okazji 99 rocznicy Cudu nad Wisłą 15 sierpnia w Rososzy odbył się Piknik historyczny “Wojenko, wojenko”. Na uczestników czekało wiele atrakcji militarnych i nie tylko.

Na najmłodszych uczestników czekały między innymi zabawy z Czekolada Kids, dmuchańce, konkursy prowadzone przez MGCK Ryki. Żołnierze  z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie prezentowali wyposażenie swojej jednostki. Każdy na chwilę mógł stać się jednym z nich, ubrać mundur, zrobić kamuflaż twarzy oraz przymierzyć się do broni używanej w Wojskach Obrony terytorialnej. Jedną z atrakcji była także możliwość wzniesienia się w powietrze balonem SM Ryki.

Zabawę uświetniły grupy rekonstrukcyjne i pokazy musztry paradnej. Zaprezentowała się m.in. Grupa Rekonstrukcji Historycznych w barwach 3 Pułku Strzelców Konnych z Borkek. 

Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści wykonujący pieśni ludowe i patriotyczne. Po nich publiczność rozgrzewała kapela góralska „Janicek”. Gwiazdą wieczoru był zespół REDLIN grający muzykę na pograniczu folku, rocka i popu.