Anioły w mundurach!

Uczestnicy 6-miesięcznego kursu oficerskiego Wojska Polskiego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie 14 sierpnia zainicjowali współpracę i pomoc naszej placówce. Nie wierzyliśmy, iż propozycja wsparcia będzie zrealizowana, gdyż brzmiała jak bajka….

Młodzi, uśmiechnięci, pełni energii adepci sztuki wojskowej podjęli się remontu sali gimnastycznej i korytarzy szkolnych. Zebrali na ten cel niezbędne środki i rozpoczęli prace. 29-ciu przyszłych oficerów od godzin południowych do wieczornych zmienia wizerunek, prowadzi renowację i malowanie ścian po to, by było estetycznie i bezpiecznie. Obserwując pracę żołnierzy podziwiamy ich za zmysł organizatorski, umiejętność pracy w grupie, życzliwość i  atencję, jaka od nich emanuje.

Dziękuję Panu płk. Andrzejowi Marciniukowi, Panu Markowi Kopciowi – pomysłodawcom akcji oraz wszystkim wspierających nas, którzy mają radość z pomocy osobom niepełnosprawnym i jak twierdzą, z tej pracy czerpią również zyski – integrują się, poznają w różnych sytuacjach i odkrywają swoje talenty.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i zrozumienie naszych potrzeb, za pokazanie, iż można mieć radość z dawania. Życzę wszystkim satysfakcji z pełnienia służby, sukcesów zawodowych oraz osobistych.

Dyrektor SOSW w Dęblinie