Dzieci i młodzież poznały rolę krawca w filmie (zdjęcia)

W Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie odbyło się przedostatnie spotkanie dla dzieci i młodzieży pt. wakacyjne Muzealne Czwartki.

Podczas pierwszej części spotkania kurator oprowadził uczestników po wystawie “Mundur w filmie”. Opowiedział między innymi ciekawostki dotyczące mundurów, które można zobaczyć w muzeum oraz roli krawca w filmie. W drugiej, warsztatowej części dzieci i młodzież przygotowywały wspólnie z prowadzącymi bransoletki ze sznurka oraz szyły sakiewki. Uczestnicy dowiedzieli się, że żołnierze, którzy wyjeżdżają na misje starają się mieć taką bransoletkę przy sobie. – Jest ona ładna ale przede wszystkim funkcjonalna. Do tej bransoletki używa się około czterech metrów bardzo mocnej linki paracord. A więc w razie potrzeby żołnierz szybko rozplata swoją bransoletkę i używa linki na przykład do ratowania życia – wyjaśniała podczas warsztatów prowadząca.

W kolejny czwartek (29.08) muzeum zaprasza na warsztaty pt. Czy w muzeum można złowić „Karasia”? Spotkanie podczas którego młodzież i dzieci dowie się do czego służyła wanna w samolocie bombowym. Poznają też całą zwierzęcą menażerię w polskim przedwojennym lotnictwie.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00. Będą trwały około 1,5 h. Uczestnictwo w cenie biletu wstępu na wystawę stałą.

Muzealne Czwartki cieszą się dużym zainteresowaniem. Rezerwacji na warsztaty można dokonać telefonicznie lub mailowo:

rezerwacja@muzeumsp.pl , tel 261-519-462
sekretariat@muzeumsp.pl , tel 261-519-450

Zaprasza do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.