Prowadził samochód mając 3 promile, ale bez prawa jazdy

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który został zatrzymany przez dzielnicowych w m. Kolonia Góra Puławska. Zgłoszenie wpłynęło od innego kierowcy, który widząc niebezpieczny styl jazdy kierującego volkswagenem nie wahał się powiadomić policji.

W niedzielę (18.08) wieczorem kierujący volkswagenem jechał od strony Janowca. Kierowca innego pojazdu od razu stwierdził, że najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Wskazywał na to charakterystyczny styl jazdy. Kierowca nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu. Kierowca powiadomił o tym dyżurnego puławskiej komendy. Interwencję natychmiast podjęli puławscy dzielnicowi, którzy w miejscowości Kolonia Góra Puławska zatrzymali wskazany samochód.

Badanie potwierdziło zgłoszenie. 36-letni mieszkaniec Puław miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierował samochodem nie mając do tego uprawnień.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i wysoka grzywna.

/KWP Lublin/E.R.K./