Policja poszukuje sprawcy wypadku w Białkach Dolnych. Zmarł 29-letni kierowca (zdjęcia)

W minioną środę w Białkach Dolnych na DK-48 doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiło do szpitala. Niestety wczoraj w wyniku odniesionych obrażeń 29-letni kierowca forda zmarł.

W minioną środę około godz. 16:00  na wysokości miejscowości Białki Dolne, na drodze krajowej nr 48 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd marki Ford Ka, jadący w kierunku Moszczanki, zaczął wyprzedzać ciemny samochód typu kombi. Manewr rozpoczął w momencie, gdy jadący z przeciwka pojazd marki Opel Vectra był już bardzo blisko. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierującego ciemnym kombi zmusiło do hamowania wyprzedzanego forda i jadącego z przeciwka opla. Kierujący vectrą zmuszony był do maksymalnego zjechania na prawą stronę, by zrobić miejsce dla wyprzedzającego z przeciwka samochodu, z kolei ford podczas hamowania złapał pobocza, wpadł w poślizg i obracając się uderzył w jadącego z przeciwka opla, który dachował.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący fordem 29-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala w Lublinie. Z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala także pasażerka opla. Kierujący ciemnym kombi nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Moszczanki. Niestety wczoraj w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń 29-letni kierowca forda zmarł.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Osoby, które podróżowały drogą krajową nr 48 w dniu 14 sierpnia 2019 r. około godz. 16:00 pomiędzy Moszczanką a Kockiem, posiadające w samochodzie rejestrator jazdy, a także osoby posiadające wiedzę na temat sprawcy tego zdarzenia lub pojazdu jakim się poruszał proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Rykach pod nr (81) 865-02-10 lub 112.

/inf., zdj. KWP Lublin/J.Ch./