Święto Wojska Polskiego w Dęblinie (zdjęcia)

U stóp Pomnika „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” 14 sierpnia, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zarówno Święta Wojska Polskiego, jak i Święta 41 BLSz.

– Spotkaliśmy się, aby uczcić pamięć o Tych, dzięki których czynom możemy żyć i pracować w wolnej, demokratycznej Ojczyźnie – podkreślił Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, płk pil. Wojciech Pikuła.

Po przywitaniu zebranych gości, kadry i pracowników resortu obrony narodowej, płk pil. Wojciech Pikuła, Dowódca Garnizonu. wygłosił okolicznościowe przemówienie. Szczególne życzenia skierował do dowództwa, kadry, pracowników oraz weteranów, jak również do Dowódcy 41. Bazy z okazji święta jednostki. Płk Pikuła serdecznie podziękował rodzinie patrona 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego – Lechowi Horbaczewskiemu oraz Radosławie Szatkowskiej za przybycie na uroczystość.

Po przemówieniach odczytano rozkazy dowódców jednostek, o wyróżnieniach kadry i pracowników wojska z okazji Święta Wojska Polskiego. W dalszej części uroczystości odbył się uroczysty Apel Pamięci, modlitwa w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego oraz złożenie wieńców u stóp pomnika „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego zakończyły się odegraniem Marsza Pierwszej Brygady przez Orkiestrę Wojskową z Dęblina oraz defiladą pododdziałów garnizonu Dęblin.

/inf., zdj. por. Ewa Złotnicka/4 SLSz