Luiza Borkowska-Ziółkowska wydała najlepiej sprzedającą się książkę dla dzieci

Książeczka dęblińskiej autorki “Proszę, przepraszam, dziękuję. Małe wielkie słowa” spośród 200 najczęściej kupowanych książek dla dzieci za pośrednictwem serwisu nokaut.pl i sprzedaży internetowej, uplasowała się na 1 miejscu!

– Jest to dla mnie ogromny sukces, a jeszcze bardziej ogromniaste wyróżnienie, bo to wszystko dzięki Wam – Czytelnikom. Z całego serca Dziękuję! Dziękuję również pani Katarzynie Kurdziel, której wkład przyczynił się do sukcesu. Jej ilustracje niesamowicie stymulują maluchy, również te inaczej postrzegające otaczający nas świat. Dziękuję Wydawnictwu PETRUS i Dyrektorowi, Pawłowi Piotrowskiemu za szansę i zaufanie, bo wspólnymi siłami osiągnęliśmy coś wspaniałego – mówi Luiza Borkowska-Ziółkowska.

Książeczka “Proszę, przepraszam, dziękuję. Małe wielkie słowa” została wydana w 2018 roku. Bardzo szybko zyskała sobie przychylność i uznanie czytelników.

– Kiedyś powiedziałam, że biologia to dyscyplina, w której mnożenie i dzielenie znaczy to samo, dlatego moją życiową dewizą jest to, by dzielić się dobrem z innymi, nie dzieląc innych.
Cieszę się, że moja książka odnajduje odbiorców w różnych środowiskach, a tym samym zawiera treści uniwersalne, które łączą ludzi…I to jest piękne! – podkreśla autorka.


“Proszę, przepraszam, dziękuję. Małe wielkie słowa”

Filip po raz pierwszy idzie do przedszkola. Jest naprawdę przerażony. Ale czy niegrzeczne zachowanie wobec innych to dobry sposób na zdobycie ich sympatii? Może czasem warto wypowiedzieć MAŁE WIELKIE SŁOWA? Przekonacie się o tym sami…

Ta bajka, to historia zagubionego Filipka, który nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Chłopiec próbuje zwrócić na siebie uwagę poprzez przekorne, burkliwe i zaczepne zachowanie. Bacznie obserwuje to, co go otacza i finalnie dostrzega złe strony swojego postępowania. Zaczyna rozumieć, co znaczy funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i co oznaczają słowa proszę, przepraszam, dziękuję. Bajka rozbudza ciekawość; uczy dobrych manier, koleżeństwa, życzliwości wobec innych, empatii i szacunku do drugiego człowieka, a także wywołuje chęć poznania kolejnej historii, opowiedzianej przez narratorkę, mądrą i doświadczoną przez życie babcię Adelajdę.

Książeczka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z powodzeniem może służyć jako pomoc dydaktyczna w czasie zajęć.

/inf. o książce wyd. Petrus/


Luiza Borkowska – Ziółkowska – z wykształcenia biolog. Autorka książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Urodziła się w 1984 roku w Radomiu. W 2007 roku zadebiutowała opowiadaniem grozy „Jamais vu – ziarna jutra”, które weszło w skład antologii „Zarżnięta kura. Opowieści niesamowite” (Armoryka, 2007) obok dzieł takich klasyków gatunku jak Horacio Quiroga, Edgar Allan Poe, Bram Stoker, Stefan Grabiński i Mirosław Kropidłowski. W 2008 roku w Konkursie Literackim Podkarpacki Pegaz jej thriller psychologiczny “W niewoli strachu” (Armoryka, 2007) zwyciężył w kategorii Książkowy Debiut Roku. Natomiast sama autorka została laureatką plebiscytu w kategorii Autor Roku.

Autorka “Proszę, przepraszam, dziękuję. Małe wielkie słowa”. W czerwcu 2019 r. ukazała się najnowsza książka “Skąd się wziąłem w brzuszku, Tato” zilustrowana przez samą pisarkę.