Blisko 1000 artykułów zebranych w akcji Lasia trafi do Hospicjum (audiobook)

W tym tygodniu do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie pojedzie pierwsza partia darów zebranych podczas akcji zorganizowanej przez Mateusza Laskowskiego, znanego także jako Lasio Companija. Dębliński raper wznowił działalność swojej Fundacji “Zarażamy Radością”. Zbiórka artykułów dla podopiecznych Hospicjum jest pierwszą akcją Fundacji. W związku z dużym zainteresowaniem muzyk postanowił przedłużyć zbiórkę.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu akcji. Ludzie wciąż nadsyłają lub przywożą osobiście do nas różne artykuły. Akcję przedłużyliśmy do końca sierpnia – informuje Mateusz Laskowski. – Ten rzut jest robiony bo przez ilość darów poruszanie się w pomieszczeniu gospodarczym jest już niemożliwe. Brakuje nam miejsca na magazynowanie kolejnych nadchodzących wciąż rzeczy – wyjaśnia.

10 sierpnia wstępnie policzono wszystkie dary, które teraz trafią do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Przedstawiamy zestawienie przekazane nam przez organizatorów akcji:

papier toaletowy 280 szt., ręczniki papierowe 114 szt., chusteczki higieniczne 114 szt., Domestos 20 szt., płyn do okien 10 szt., środki do mycia i dezynfekcji podłóg 12 szt., mydło w płynie 5l 4 szt., chusteczki nawilżone 82 opakowań, oliwka 8 szt., szampon dla dzieci 41 szt., krem na odparzenia 20 szt., płyn do kąpieli dla dzieci 16 szt., pieluchy 6 paczek, mydło dla dzieci w kostce 10 szt., patyczki do uszu 8 pudełek, pasta do zębów 7 szt., szczoteczki do zębów 16 szt., płatki kosmetyczne 8 opakowań, gąbki do mycia 20 szt., ceratki higieniczne 3 szt., podkłady dla dzieci 15 szt., termometr do kąpieli 1 szt., zabawki 6 szt., kocyk 1 szt., żel do mycia 12 szt., wata 2 szt., krem do rąk 2 szt., gumki do włosów 1 op.

Co daje łącznie 839 nowych, różnych rzeczy na potrzeby Hospicjum. Darów codziennie przybywa i obecnie ich liczba zbliża się do 1000 sztuk. – Jesteście rewelka! Dziękuję! – mówi raper. – Mogę jeszcze dodać tylko tyle, byście w miarę swoich możliwości, jak już ta moja akcja się skończy to o Hospicjum w dalszym ciągu pamiętali i raz na jakiś czas zainteresowali się co tam w Hospicjum słychać i czego brakuje. Ja przynajmniej tak będę się starał robić – zapewnia.

Na czym polega akcja i gdzie można przekazywać dary

Przypominamy, że 30 czerwca na YouTube Mateusz Laskowski opublikował swojego audiobooka “Mały Książę”. Raper zachęca do przesłuchania nagrania. W zamian, jeśli jego wykonanie spodoba się słuchaczowi, prosi o chociaż drobną zapłatę za niego na rzecz Hospicjum Małego Księcia. Nie chodzi o pieniądze. Lasio prosi o najpotrzebniejsze artykuły do pielęgnacji podopiecznych Hospicjum: chusteczki nawilżane, balsamy (emolienty) do ciała, szampony, płyny do mycia, oliwki, podkłady, kremy na odparzenia, np. Sudokrem, Linomag, Bepathen, chusteczki higieniczne w pudełku, ręczniki papierowe, mydła w płynie, kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci. Mateusz nie prosi o wszystko. Jak sam podkreśla – kup chociaż jedną i przekaż Fundacji.

Zakupione rzeczy należy wysłać na adres Fundacji “Zarażamy Radością”:

Zarażamy Radością
ul. Lotniskowa 43
26-922 Zajezierze