Jechał 120km/h w obszarze zabudowanym

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, działający w mazowieckiej grupie SPEED zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu kierowcy w związku ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze.

We wtorek, 6 sierpnia około godz. 16.00 policjanci kozienickiej drogówki, podczas patrolu pojazdem nieoznakowanym zauważyli, jak kierujący pojazdem marki Lexus jedzie z nadmierną prędkością. W miejscowości Brzeźnica funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości pędzącego auta za pomocą nieoznakowanego pojazdu. Jak się okazało, 31-latek jechał z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 70 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie, mieszkaniec Lublina, został ukarany mandatem karnym. Ponadto jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Pomimo nagłośnionych zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym, nadal nie brakuję kierowców, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument. Za pierwszym razem prawo jazdy zostanie zatrzymane na 3 miesiące.

/KWP asp. Ilona Tarczyńska/