Władysław Komendarek zainaugurował tegoroczny Project Masow – Patrzymy w Przyszłość. Kolejne koncerty już dziś

W czwartek, 8 sierpnia, rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Project Masow 2019 – Patrzymy w Przyszłość. Wczoraj na terenie dęblińskiego Fortu Mierzwiączka wystąpił Władysław Komendarka.

Wydarzenie rozpoczęło się chwilę po godzinie 22.00. Podczas tego niepowtarzalnego koncertu artysta przez trzy godziny czarował zgromadzonych muzyką Rave. Wśród słuchaczy była również Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka.

Niezapomniane przeżycia wizualne zapewniła wizualizacja Fortu Mierzwiączka stworzona przez organizatorów Alicje i Karola Perkowskich oraz ich drużynę. Lecz to nie koniec emocji związanych z Projektem Masów. Kolejne koncerty odbędą się już dziś i w ten weekend.

Lista artystów dostępna jest na : Patrzymy w Przyszłość.

Time Table na dziś:

Władysław Komendarek (ur. 10 października 1948 w Sochaczewie) – polski muzyk, instrumentalista, związany z grupą muzyczną Exodus, w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Od 1984 r. komponuje muzykę elektroniczną. Jest potomkiem w linii prostej Michała Kleofasa Ogińskiego, autora słynnego poloneza Pożegnanie Ojczyzny.

Jest artystą o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale bez trudu można w jego twórczości wyróżnić trzy zasadnicze nurty: oryginalną muzykę własną, fascynacje muzyką poważną i przekładanie jej na syntezatory, eksperymentalne realizacje elektroniczne, przynoszące mu uznanie dzięki oryginalnym pomysłom, muzycznej wyobraźni oraz – co nie jest bez znaczenia – bogatemu instrumentarium; oraz – zwłaszcza na początku swej działalności – tworzenie muzyki nieco łatwiejszej w odbiorze, czego przykładem np. płyta Dotyk chmur, Manipulator świadomości, Zeta Reticuli IV, Hibernacja nr.1. (źródło wikipedia)

Organizatorami wydarzenia są Alicja i Karol Perkowscy, Project Masow.

Patronat nad festiwalem objęła Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka.

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

(inf./fot. UM/Kamil Krypski)