Prowadził mimo trzykrotnego zakazu. Spowodował wypadek. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mimo zakazów sądu oraz spowodowanie kolizji – za to odpowie 21-letni mieszkaniec gm. Karczmiska, który mając 2 promile alkoholu w organizmie doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem.

W piątek wieczorem w Wierzchoniowie zderzyły się dwa samochody osobowe, renault i nissana. Według ustaleń policji, w nissana jadącego od strony Wierzchoniowa wjechał jadący od strony Celejowa kierowca renault. Kierujący renault, 21-latek z gminy Karczmiska, na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z nissanem.

Do szpitala trafiło dwoje pięcioletnich dzieci z nissana oraz kierowca renault. Jak się okazało doznali ogólnych potłuczeń ciała i opuścili szpital. Kierująca nissanem, 39-latka z gm. Końskowola była trzeźwa. Pozostałym pasażerom obu pojazdów nic poważnego się nie stało.

Kierowca renault prowadził pod wpływem alkoholu oraz nie mał uprawnień do kierowania. Okazało się, że ma trzykrotny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie wykazało, że ma dwa promile alkoholu w organizmie.

Teraz 21-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przy uwzględnieniu wcześniejszego skazania za to samo przestępstwo, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/inf. KWP Lublin/E.R.K./