Policja zatrzymała graficiarzy

Nawet 5 lat więzienia grozi za uszkodzenia mienia dwóm młodym mieszkańcom Puław, którzy namalowali sprayem rysunki na kilkunastu budynkach w Puławach. Straty, tylko w przypadku jednego z nich to 2,5 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani przez puławskich policjantów.

W piątek w nocy na jednym z budynków w centrum Puław młodzi mężczyźni malowali sprayem rysunki. Na ten widok zareagowali mieszkańcy. Zawiadomili o tym fakcie policję. Z relacji zgłaszających wynikało, że podobne rysunki zostały wykonane na sąsiednim budynku. Na interwencję skierowani zostali policjanci z puławskiej patrolówki. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali jednego z mężczyzn, a niedługo później, po krótkiej zasadzce, drugiego. Obaj to mieszkańcy Puław, w wieku 17 i 18-lat.

Młodzi „malarze” trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności procesowych kryminalni ustalili, że pomalowane w piątek budynki nie były jedyną działalnością młodzieńców na terenie Puław. Od kilku tygodni, 17 i 18-latek malowali sprayem różnego rodzaju rysunki na budynkach użyteczności publicznej, ochrony zdrowia, a także prywatnych. Tylko w przypadku piątkowej działalności graficiarzy straty wyniosły 2,5 tys. zł. Z całą pewnością starty te będą dużo wyższe, bowiem okazało się, że pomalowanych budynków było kilkanaście.

Zgodnie z kodeksem karnym, za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/inf. KWP Lublin/E.R.K./