Lubelscy Terytorialsi wyruszyli na poligon

Ponad 600 żołnierzy Obrony Terytorialnej z Lubelszczyzny rozpoczęło w sobotę, 27 lipca, pierwszą turę szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie. W sumie do 13 września w trzech turach szkolenie przejdzie ponad 1500 żołnierzy z lubelskiej brygady OT.

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie na Podkarpaciu rozpoczęło się szkolenie zintegrowane żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jako pierwsi, w terminie 27.07-09.08., będą szkolić się Terytorialsi z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina oraz 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. W drugiej turze pojadą żołnierze OT z Zamościa, a w trzeciej z Dęblina i Chełma.

Żołnierze będą doskonalić swoje umiejętności indywidualne oraz ćwiczyć współdziałanie w sekcjach. Poligon to przede wszystkim okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i przećwiczyć to, na co nie pozwalają warunki garnizonowe. W programie szkolenia są, m.in. zajęcia z taktyki, strzelectwa, łączności, pomocy przedmedycznej. Umiejętności będą szlifować żołnierze we wszystkich specjalnościach jakie występują w lubelskiej brygadzie. Będą ćwiczenia z obsługi moździerzy, rzutu granatem oraz szkolenia dowódcze dla kadry różnego szczebla.

Fot. Irek Dorozanski. 26.08.2018 – Nowa Dęba. Wojska Obrony Terytorialnej 2 LBOT. Szkolenie poligonowe

– Szkolenie zintegrowane, organizowane na poligonach, to podsumowanie całego cyklu szkoleń w ramach pierwszego etapu szkolenia indywidualnego żołnierzy OT. Dwutygodniowy poligon to czas bardzo intensywnej nauki. Każdy dzień wypełniają zajęcia, trwające po 12 godzin. Żołnierze zobligowani są do odbycia takiego szkolenia raz w roku – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Letnia edycja szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie potrwa do 13 września br. W trzech, dwutygodniowych turach, szkolenie przejdzie w sumie ponad 1500 żołnierzy 2 LBOT.

/inf.2.LBOT/kpt. Damian Stanula/