28-latek jechał na “podwójnym gazie”

Dzięki zgłoszeniu przypadkowej osoby, zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. 28-latek z Garwolina kierował saabem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Łąkoć w gminie Kurów. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Informację o tym, że kierowca saaba może być nietrzeźwy policjanci z Kurowa otrzymali wczoraj w nocy. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna kierujący samochodem jedzie całą szerokością jezdni, zjeżdżając na pobocze. Ostatecznie kierowca zakończył drogę w  rowie .

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca saaba, 28-latek z Garwolina ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie widział gdzie jest i trudno było nawiązać z nim logiczny kontakt. W samochodzie znajdowały się porozrzucane puszki i butelki po alkoholu. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przestępstwo to grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

/inf. KPP Puławy/E.R.K/