Wypadek z udziałem motocyklisty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego w miejscowości Lendo Wielkie. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący motocyklem honda na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem.

Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę przed godz. 15.00 w miejscowości Lendo Wielkie gm. Nowodwór. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 31-letni mieszkaniec Warszawy kierując motocyklem honda, na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna spadł z pojazdu wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód marki Peugeot. Kierował nim 40-letni mieszkaniec powiatu ryckiego.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował motocyklistę do szpitala. Kierujący osobówką był trzeźwy. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność podczas poruszania się po drodze. Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brawura, nadmierna prędkość i nieostrożność kierujących to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

/inf. KWP Lublin/R.W./