Dachowanie audi. 22-latek w szpitalu

Policjanci ryckiej komendy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w Trzciankach, gm. Ułęż. W wyniku dachowania 22-letni kierujący pojazdem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12:00 w miejscowości Trzcianki na drodze krajowej nr 48. Kierujący osobowym audi, 22-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego wyprzedzał inne auto. Kończąc manewr, aby uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka innym autem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie jego pojazd dachował. Kierujący audi z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez videorejestrator umieszczony w jednym z pojazdów.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności. – Pamiętajmy, że siadając za kierownice zawsze należy przestrzegać obowiązujących przepisów i dostosować styl jazdy do posiadanych umiejętności. Ważne jest również skupienie oraz przewidywanie mogących nagle pojawić się zagrożeń – przypomina podinsp. Robert Wąsik z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

/inf. KPP Ryki/R.W./