Wojciech Kopyciński i Michał Kopyciński ponownie zagrali w Dęblinie. Już jutro ostatnie spotkanie z muzyką organową (zdjęcia/wideo)

Za nami trzeci koncert w tegorocznej edycji Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową w Dęblinie. Tym razem wystąpili dwaj znakomici lubelscy muzycy – Wojciech Kopyciński i Michał Kopyciński. Jutro odbędzie się ostatni już koncert. Będziemy mieli okazję wysłuchać Urszuli Ptaszyńskiej – Grahm.

Koncert w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie zgromadził liczną publiczność. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać dwóch lubelskich artystów: Wojciecha Kopycińskiego (puzon) oraz Michała Kopycińskiego (organy).

Wojciech Kopyciński urodził się w Lublinie. Tam też uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W 1986 roku ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie puzonu profesora Juliusza Pietrachowicza. Podczas studiów występował w „Big Warsaw Band” przy Stołecznej Estradzie. W 1993 roku został puzonistą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Udziela się także jako muzyk jazzowy. Występuje z zespołami jazzu tradycyjnego takich jak: „Old jazz players” oraz „Jazz Revival”. Bierze czynny udział w życiu muzycznym Lublina.

Michał Kopyciński urodził się w Lublinie. W 2016 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku w klasie organów prof. Jana Bokszczanina. W latach 2016-2017 studiował w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii w klasie organów, fisharmonii i kameralistyki prof. Jorisa Verdin.
Brał udział w wielu konkursach organowych w kraju i za granicą: wyróżnienie na XXV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii, Grand Prix na konkursie „L’Oragno Antico Italiano” w Comunanza we Włoszech. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Jane Parker Smith, Thomasa Trottera (Anglia), Raula Prieto Ramireza (Hiszpania), Ulricha Walthera (Niemcy), Konstantina Volostnova, Alexeya Schmitova (Rosja), Petera van Dijk (Holandia), Maurizio Maffezzoli, Lorenza Ghielmiego (Włochy), Kevina Bowyer’a (Szkocja) i Gary’ego Verkade (Szwecja).
Od 2014 roku sprawuje funkcję Prezesa Fundacji Sono Organi. Jest ponadto dyrektorem artystycznym „Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej” w Lublinie. Od 2018 roku prowadzi zajęcia z fisharmonii w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. W swoich zbiorach posiada trzy cenne instrumenty: amerykańską fisharmonię firmy „Estey” z Brattleboro w stanie Vermont z lat 20-tych XX wieku, fisharmonię francuskiej firmy „Alexandre” z 1862 roku oraz fisharmonię niemieckiej firmy „J&P Schiedmayer” z 1873 roku. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Włochy, Belgia).

Występ nagrodzono oklaskami na stojąco. Zapraszamy do obejrzenia filmu z koncertu.

Jutro w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża o godzinie 18.00 odbędzie się ostatni już koncert muzyki organowej w Dęblinie w tym roku. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać Urszuli Ptaszyńskiej – Grahm. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowych wydarzeniu.