I koncert V Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie

W ostatnią niedzielę odbył się koncert inauguracyjny V-go Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie. Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża zamienił się w świątynię wirtuozji muzyki organowej. Jak co roku serię koncertów rozpoczął Jerzy Kukla odpowiedzialny za kierownictwo artystyczne i ich prowadzenie.

Uroczystego otwarcia piątej edycji wydarzenia dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka – (…) Szanowni Państwo mam ogromny zaszczyt i przyjemność ogłosić że V Międzynarodowe Spotkanie z Muzyką Organową w Dęblinie uważam za otwarte. Dajmy się ponieść tej wyjątkowej i magicznej chwili. Wierzę, że atmosfera inauguracyjnego koncertu spełni Państwa oczekiwania i zachowa na dłużej niepowtarzalną atmosferę świata wielkiej muzyki (…). W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina otwarcia dokonała Aneta Piwońska.

Podczas koncertu inauguracyjnego zgromadzeni wysłuchali artystów: Jerzego Kukli – organy, Małgorzaty Orłowskiej – recytacje i Jacka Srybniaka – klarnet.

Występy nagrodzono długimi owacjami na stojąco. Artyści otrzymali od przedstawicieli władz samorządowych miasta i członków Towarzystwa Przyjaciół Dęblina gratulacje i bukiety kwiatów.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w następnych koncertach. Najbliższy odbędzie się 14 lipca o godzinie 18.00. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

/inf./zdj./Kamil Krypski/UM/