Dni Dęblina 2019. Przeżyjmy to jeszcze raz (zdjęcia/wideo)

W połowie czerwca mieszkańcy Dęblina i okolic świętowali Dni Dęblina. Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji i wideo z wydarzenia.

Dni Dęblina już we wtorek, 12 czerwca, rozpoczęli najmłodsi VII-mi Igrzyskami Przedszkolaka. Zawody odbyły się na obiektach sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Igrzyska te, to rywalizacja na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz bieg na dystansie 40 m.

W piątek na pacjentów w SPZOZ w Dęblinie czekało szereg konsultacji, w tym: dermatologicznych, logopedycznych, psychologicznych. Chętni mogli wykonać komputerowe badanie wzroku, zmierzyć pomiar cukru, ciśnienie oraz wykonać spirometrię. W Miejskim Domu Kultury rozstrzygnięto pierwszy w historii “Dębliński Artystyczny Konkurs Dla Dorosłych”. Zdobywcą głównej nagrody został Patryk Zimny. Na placu przed UM dokonano oceny statycznej modeli biorących udział w Mistrzostwach Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających.

Sobota również obfitowała w szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Między innymi: na kortach tenisowych przy Stadionie Miejskim  rozgrywany był „Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej, organizowany przez prezesa klubu „Open” Dariusza Cenkla – Wicestarostę Powiatu Ryckiego. Mecze finałowe odbyły się następnego dnia. O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej ZSO odbył się „Otwarty Turniej Tenisa Stołowego O Puchar Burmistrza Miasta Dęblin”. Turniej siatkówki plażowej oraz turniej piłki nożnej został odwołany ze względu na temperaturę przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Na placu przy Muzeum Sił Powietrznych można było wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej, III Akademia Modelarska w której wzięło udział blisko 60 pasjonatów modelarstwa w różnym wieku. Ponadto dla miłośników sportów wodnych czekały rejsy motorówką po Wiśle z ekipą Odbudowy Przystań Dęblin. Od godziny 15.00 na stadionie miejskim trwał Festiwal Muzyki Tanecznej Disco przeplatany występami dzieci i młodzieży w Miejskiego Domu Kultury. Loca Music Summer Festival, to impreza podczas której zmierzyło się wiele początkujących lecz już znanych zespołów Disco tj. Yankes, Robert Mays czy Madii. Pierwszą nagrodę czyli puchar Burmistrza Miasta Dęblin oraz bon do profesjonalnego studia nagraniowego o wartości 4500 zł zdobył zespół X-Positive. Pomysłodawca festiwalu Wojciech „Humek” Portach wręczył Burmistrzowi Miasta Dęblin Beacie Siedleckiej Statuetkę ze wspieranie młodych artystów.

Na uczestników czekały również stoiska z różnymi wyrobami, stoiska wystawców, punkty gastronomiczne, wesołe miasteczko oraz co chyba podczas upału było jedną z milszych niespodzianek – ustawiono kurtynę wodną. Wieczorem odbył się koncert gwiazd disco: Quest, Skoli z serialu Barwy Szczęścia, Bartek Wrona z utworem „Jedna Na Milion” czy „Kolorowe Sny” oraz Mario Bischin z utworem „Makarena”.  Dodatkowo na scenie wystąpiła Patty ze swoim znanym przebojem „Nie Ma Nas”, który ma ponad 40 milionów wyświetleń na You Tube. Na zakończenie odbył się pokaz laserów. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwała ekipa Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy z OSP Masów.

Ostatni dzień świętowania rozpoczął się już o godzinie 8.00 Towarzyskimi Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi o “Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin”. W tym samym czasie odbył się XL Rajd Przyjaciół Dęblina i X Dębliński Rajd Rowerowy na Bursztynowym Szlaku w ramach X Dęblińskiego Dnia Zrównoważonego Transportu organizowany przez Odział Dęblińskiego PTTK. Do godziny 13.00 trwało bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem z Towarzystwa Przyjaciół Dęblina “Twierdzy Dęblin”. Na strzelnicy “Reduta” rozegrano Zawody Strzeleckie o “Puchar Burmistrza Miasta Dęblin”, odbył się również finał Mistrzostw Polski Samolotów Redukcyjno-Latających. Wśród atrakcji znalazły się także loty zapoznawcze z Aeroklubem Orląt, a o godzinie 17.00 na stadionie miejskim rozpoczął się Festiwal Miejski. Na scenie zobaczyliśmy m.in. grupy artystyczne Miejskiego Domu Kultury, chór seniora “Jesienna Róża” oraz grupy taneczne z “Kangusa”, zespół Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł. Gwiazdami dzisiejszego wieczoru będzie – Oddział Zamknięty i Elektryczne Gitary. Ostatnią atrakcją tegorocznych Dni Dęblina 2019 był pokaz sztucznych ogni.

Dodatkowymi atrakcjami były: wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe, stoiska z rękodziełem artystycznym. Nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników swój parasol roztaczali ratownicy medyczni, ochrona i niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna z Masowa.