Dwa dni świętowania za nami /foto/

Za nami dwa dni wypełnione atrakcjami. Dziś wielki finał Dni Dęblina. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Od piątku trwają Dni Dęblina. Niestety z powodu panujących upałów władze miasta postanowiły odwołać zawody sportowe, m.in.: Spartakiadę dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Turniej Mini Siatkówki Dla Klas I-III Szkół Podstawowych. Reszta wydarzeń odbyła się zgodnie z planem.

W piątek na pacjentów w SPZOZ w Dęblinie czekało szereg konsultacji, w tym: dermatologicznych, logopedycznych, psychologicznych. Chętni mogli wykonać komputerowe badanie wzroku, zmierzyć pomiar cukru, ciśnienie oraz wykonać spirometrię. W Miejskim Domu Kultury rozstrzygnięto pierwszy w historii “Dębliński Artystyczny Konkurs Dla Dorosłych”. Zdobywcą głównej nagrody został Patryk Zimny. Na placu przed UM dokonano oceny statycznej modeli biorących udział w Mistrzostwach Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających.

Sobota również obfitowała w szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Między innymi: koncert Orkiestry Wojskowej, III Akademia Modelarska w której wzięło udział blisko 60 pasjonatów modelarstwa w różnym wieku. Ponadto dla miłośników sportów wodnych czekały rejsy motorówką po Wiśle z ekipą Odbudowy Przystań Dęblin. Od godziny 15.00 na stadionie miejskim trwał Festiwal Muzyki Tanecznej Disco przeplatany występami dzieci i młodzieży w Miejskiego Domu Kultury. Na uczestników czekały również stoiska z różnymi wyrobami, stoiska wystawców, punkty gastronomiczne, wesołe miasteczko oraz co chyba podczas upału było jedną z milszych niespodzianek – ustawiono kurtynę wodną. Wieczorem odbył się koncert gwiazd disco oraz pokaz laserów. Nad bezpieczeństwem wydarzenia czuwała ekipa Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiejsze świętowanie rozpoczęło się już o godzinie 8.00 Towarzyskimi Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi o “Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin”. Do godziny 13.00 trwa bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem “Twierdzy Dęblin”. Na strzelnicy “Reduta” trwają Zawody Strzeleckie o “Puchar Burmistrza Miasta Dęblin”, finał Mistrzostw Polski Samolotów Redukcyjno-Latających. Wśród atrakcji są jeszcze loty zapoznawcze z Aeroklubem Orląt, Klub Sportowy SFC 24h rozdaje w ramach Dni Dęblina karnety, a o godzinie 17.00 na stadionie miejskim rozpocznie się Festiwal Miejski. Na scenie zobaczymy m.in. grupy artystyczne Miejskiego Domu Kultury, zespół Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł. Gwiazdami dzisiejszego wieczoru będzie – Oddział Zamknięty i Elektryczne Gitary. Na zakończenie przygotowano pokaz sztucznych ogni. W imieniu organizatorów zapraszamy do przyłączenia się do wspólnego świętowania!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwóch pierwszych dni Dni Dęblina.