W zdrowym ciele zdrowy duch! Przedszkolaki zainaugurowały Dni Dęblina

Ponad 100 dzieci wzięła udział w środę w VII Igrzyskach Przedszkolaka, zapoczątkowujących obchody Dni Dęblina. Mali sportowcy rywalizowali w biegu na 40m, rzucie piłeczką, pokonywali barwny tor przeszkód oraz piłkarski slalom. 

– Bardzo się cieszę, że w tym roku Igrzyska cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie placówki przedszkolne z naszego miasta, a także po raz pierwszy odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Nowej Rokitni z gminy Stężyca – mówi Piotr Świtaj, organizator Igrzysk, animator sportu w Dęblinie, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO.

Zawody odbyły się na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie. Imprezę oficjalnie rozpoczęła Beata Siedlecka, Burmistrz Dęblina oraz Wojciech Lipnicki, pełniący obowiązki Dyrektora w ZSO. W Igrzyskach wzięło udział ponad 100 dzieci z dęblińskich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 1 „Bajka”, Miejskiego Przedszkola nr 3 – oddział przy ulicy Michalinowskiej, Miejskiego Przedszkola nr 3 – oddział przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków, Miejskiego Przedszkola nr 4, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 a także, po raz pierwszy z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Nowej Rokitni.

Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowali w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 40 m. oraz rzucie piłeczką palantową. Ponadto dzieci miały możliwość przejścia barwnego toru przeszkód oraz pokonania slalomu piłkarskiego.

 – To bardzo ważne, by zainteresować dzieci sportem już od najmłodszych lat. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że świadomość rodziców i wychowawców w tym względzie jest coraz większa, bo to zaowocuje w przyszłości zdrowszym społeczeństwem. “W zdrowym ciele zdrowy duch!” – zapewnia Piotr Świtaj.

Po rozegraniu konkurencji lekkoatletycznych, wyniki przedstawiły się następująco:

Bieg na 40 m. dziewcząt

I miejsce – Paulina Zugaj z MP nr 3 przy ulicy Michalinowskiej

II miejsce – Zosia Ćwik z MP nr 3 przy ulicy Michalinowskiej

III miejsce – Agata Błachnio z MP nr 3 przy ulicy 15 P.P. „Wilków”

Rzut piłeczką palantową dziewcząt

I miejsce – Lena Mikusek  z Odziału Przedszkolnego przy SP w Nowej Rokitni

II miejsce – Alicja Szostek z MP nr 1 „Bajka” w Dęblinie

III miejsce – Lena Czyżak z MP nr 1 „Bajka” w Dęblinie

Bieg na 40 m. chłopców

I miejsce – Kuba Dąbrówka z Oddziału Przedszkolnego przy SP5 w Dęblinie

II miejsce – Dawid Piecek z Oddziału Przedszkolnego przy SP5 w Dęblinie

III miejsce – Kuba Dominiak z MP nr 3 przy ulicy Michalinowskiej

Rzut piłeczką palantową chłopców

I miejsce – Paweł Błażejewski z Oddziału Przedszkolnego przy SP5 w Dęblinie

II miejsce – Alan Sacawa z MP nr 3 przy ulicy Michalinowskiej

III miejsce – Tymoteusz Ryciak z MP nr 4 w Dęblinie

Zarówno zwycięzców konkurencji lekkoatletycznych, jak i wszystkich pozostałych startujący zawodników udekorowano pięknymi, złotymi medalami ufundowanymi przez dębliński Urząd Miasta. Każdy uczestnik igrzysk otrzymał również napój oraz batonika, również od tego samego fundatora.

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy był Piotr Świtaj, animator sportu w Dęblinie oraz nauczyciel wf w ZSO. – Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie – Pani Elżbiety Smolińskiej-Cieśla oraz Barbary Grzesik, a także uczniów tej samej placówki – podkreśla Świtaj.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia autorstwa Igora Szkody, ucznia ZSO w Dęblinie.