Jarosław Mięsiak zdobył srebro w Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi, które odbyły się w dniach 1-2 czerwca na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego koło Włocławka, zakończyły się srebrnym medalem reprezentanta Lotniczej Akademii Wojskowej Jarosława Mięsiaka.

Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach – modeli prędkościowych, akrobacyjnych i wyścigowych. Wzięło w nich udział 48 najlepszych pilotów modeli latających na uwięzi z całej Polski.

W konkurencji Modeli Akrobacyjnych wystartowało 16 zawodników. Drugie  miejsce zajął pochodzący z Dęblina sierż. pchor. Jarosław Mięsiak z Naukowego Koła Młodych Konstruktorów LAW, zdobywając tym samym srebrny medal Mistrzostw Polski.

– Biorąc pod uwagę dobre przygotowanie pozostałych zawodników, zajęcie drugiego miejsca jest bardzo satysfakcjonujące. Ze względu na doskonałe przygotowanie aktualnego Mistrza Polski, Krystiana Borzęckiego, realnym celem było zdobycie drugiego miejsca. Mimo małych różnic punktowych udało się je osiągnąć z czego jestem bardzo szczęśliwy – mówi sierż. pchor. Jarosław Mięsiak. – Największą trudnością była niewystarczająca liczba treningów poprzedzających zawody. Ze względu na deficyt czasu nie byłem w stanie osiągnąć powtarzalności lotów i odpowiedniej pewności podczas wykonywania lotów – przyznaje.

Prawdopodobnie następnymi zawodami w których wystartuje dęblinianin będą Mistrzostwa Europy organizowane w Bułgarii, w miejscowości Pazardżik.

Dęblin News życzy dalszych sukcesów!