Celne lądowanie Daniela z LAW

1-2 czerwca na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie odbyła się XIII. edycja Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. 3. miejsce w tych zawodach zajął Daniel Krupniewski z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. W rywalizacji wzięło udział osiemnastu studentów z Dęblina, Chełma, Wrocławia, Warszawy i Kielc.

Aż sześciu z nich to reprezentacja Szybowcowego Koła Naukowego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Zespół LAW składał się z podchorążych oraz studentów cywilnych: Małgorzaty Krzyżanek, Daniela Krupniewskiego, Jędrzeja Kmaka, Mirona Otremby, Krzysztofa Trzewika oraz Tycjana Czornika.

Jak co roku, zgodnie z panującą tradycją, rozpoczęcie zawodów odbyło się we Wrocławiu podczas rejsu po Odrze. Miło spędzony czas pomógł zbudować doskonałą atmosferę między zespołami oraz sprzyjał lotniczym rozmowom i wymianie doświadczeń.

Zawody trwały przez dwa dni i składały się z 3 rund. Po pierwszym dniu zmagań z 18 zawodników w grze zostało 9. Do finału dostało się 4 zawodników, w tym studenci Szkoły Orląt Miron Otremba oraz Daniel Krupniewski. W finale każdy miał dwie szanse, a o wyniku decydowała średnia z lądowań.

Na podium klasyfikacji indywidualnej uplasowali się następująco :

I miejsce – Patryk Gąsior (Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie)

II miejsce – Grzegorz Soch (Politechnika Świętokrzyska)

III miejsce – Daniel Krupniewski (LAW)

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy z SKN LAW odnieśli już ósme zwycięstwo, drugie miejsce zajęli piloci z Chełma a trzecie AKL Wrocław.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników oraz bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę i organizację.

/fot.; inf. LAW/