Żołnierze OT na pomoc poszkodowanym w Wojciechowie – aktualizacja sytuacji (zdjęcia)

Wczoraj o godz 15.30 żołnierze WOT rozpoczęli działania udzielając wsparcia  mieszkańcom miejscowości w gminie Wojciechów na Lubelszczyźnie.

W nocy żołnierze WOT z 2. Lubelskiej Brygady OT kontynuowali działania w rejonie poszkodowanym przez przejście trąby powietrznej. Decyzją sztabu kryzysowego część personelu została zwolniona, a do działań nocnych zostały wykorzystane agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe. Terytorialsi pomagali mieszkańcom w zabezpieczeniu budynków, których dachy zostały zerwane na skutek trąby powietrznej.

– Dzisiaj od rana kilkudziesięciu żołnierzy WOT z 2. Lubelskiej Brygady OT kontynuuje działania w gm. Wojciechów wspierając strażaków. Obecnie działania żołnierzy skupiają się wokół zapewnienia zasilania energią elektryczną za pomocą agregatów prądotwórczych oraz udrażniania szlaków komunikacyjnych poprzez wycinkę zwalonych drzew – relacjonuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2LBOT.

– W odpowiedzi na dzisiejszy alert RCB dotyczący intensywnych opadów deszczu i burz w południowo-wschodniej Polsce dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej podjął decyzję o podniesieniu gotowości Zespołów Oceny Wsparcia brygad OT na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Na terenie tych województw jednostki WOT są gotowe do podjęcia działań – dodaje kpt. Stanula.