Przystań Wisła Dęblin: Sezon wodny już otwarty

Oficjalne rozpoczęcie sezonu wodnego za nami. W ubiegłą niedzielę uczestnicy spływu zawinęli do dęblińskiej przystani.

Spływ odbył się w dniach 27-28 kwietnia na rzece Wieprz. Uczestnicy kajakami i łodziami wypłynęli w sobotę z Baranowa. Zawinęli do Kośmińskiego portu, gdzie biwakowali przy ognisku. W niedzielę rano do wyprawy przyłączyli się nowi miłośnicy rekreacji wodnej i razem spłynęli do Dęblina.

Organizatorem spływu kajakowego była Przystań Wisła Dęblin. Partnerem wydarzenia była dęblińska wypożyczalnia kajaków Kajakami po Wieprzu oraz Kemping Zielona Dolina w Kośminie.

Wydarzenie rozpoczęło sezon wodny w Dęblinie. W tegorocznych planach Przystań Wisła Dęblin ma udział w Dniach Dęblina. – Będziemy pływać łódką z pasażerami za tak zwaną cegiełkę dla Przystani Dęblin. Podczas Good Morning Dęblin na początku lipca będziemy stacjonować przy jednostce na Twierdzy. Będziemy tam stacjonować przy nabrzeżu, będzie nasz namiot, wystawa zdjęć z przystani. Będziemy jeszcze brali udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Poza tymi wydarzeniami latem mamy czas na różne prace na przystani, pływanie, szkolenia – informuje Mariusz Zajączkowski, Prezes stowarzyszenia “Przystań Wisła Dęblin”.

Ponadto w najbliższym czasie Leszek Naziemiec w ramach projektu Odyseja Wiślana, wyruszy z Kazimierza Dolnego do Dęblina. – Zamierzamy go asekurować przez cały odcinek od Kazimierza Dolnego do Dęblina – dodaje Zajączkowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spływu z 27-28.04.