Zakończyli sezon i zebrali ponad 4tys. zł dla Kuby z Podebłocia

Z początkiem kwietnia Morsy oficjalnie zakończyły sezon zimnych kąpieli. “Zakończenie Sezonu Morsowego 2018/2019 – Morsowanie dla Kubusia” połączone było z “I w Polsce Charytatywną Sztafetą Morsową”. Wzięły w niej udział 93 osoby.

Był to bardzo wyjątkowy dzień z wielu względów. – Jako pierwsi w Polsce przeprowadziliśmy udaną “I w Polsce Charytatywną Sztafetę Morsową”, podczas której przez trzy godziny kolejne osoby zmieniały się w wodzie. W sztafecie udział wzięły w sumie 93 osoby! – relacjonuje Piotr Świtaj z Nieformalnego Klubu Morsa – Z łabędziem być.

Tego dnia padł również nowy rekord regionu. Podczas kąpieli głównej w wodzie znalazło się 111 osób. Rozgrzewkę przed wejściem do zimnej wody poprowadziła Edyta Papis.

Podczas zakończenia sezonu prowadzono zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie i rehabilitację Kubusia Dudkowskiego z Podebłocia. Udało się zebrać dokładnie 4073 zł 50 gr i 10 euro. – Brawo My! Dziękujemy wolontariuszom Andżelice Dudkowskiej i Cezaremu Bedrze za ponad 4 godzinne kwestowanie – mówi Świtaj. Pieniądze za pośrednictwem Stowarzyszenia Przeszłość – Przyszłości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Kuby.

Od początku istnienia Klub łącznie zebrał na cele charytatywne – 22605,55 zł.

Uczestnicy imprezy wzięli udział także w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili go wykwalifikowani Ratownicy Medyczni – Patrycja Wojewoda – Sieklicką oraz Łukasza Sieklicki.

Wydarzenie zorganizowano na terenie obiektu rekreacyjno – wypoczynkowego “Wyspa Wisła” w Stężycy.


Ślicznie dziękujemy ratownikom! Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że nasze wydarzenie osiągnęło tak piękny wymiar. W każdym aspekcie. W szczególności dziękujemy za wsparcie naszemu głównemu partnerowi – “Wyspa Wisła” i Pani manager Karolinie Lipnickiej oraz firmom: Figaro – Agencja Reklamowa Paweł Jaguś,  Agro Tosiek – Antoni i Barbara Tobjasz, Mąka TOTA, Foto-Majster A. Majsterek – Dęblin oraz naszym patronom medialnym. Dziękujemy również Pani Burmistrz Miasta Dęblin – Beacie Siedleckiej oraz Wójtowi Gminy Stężyca – Zbigniewowi Chlaściakowi, za pomoc w promocji naszego wydarzenia. Ogromne podziękowania należą się także tym, którzy przygotowali pyszny poczęstunek dla naszych gości w postaci ciast, sałatek, pieczywa, zup – jesteście nieocenieni!!!

Dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym Klubom Morsa, które wsparły nas zarówno swoją obecnością jak i datkami – Lubelski Klub Morsów, Pionkowskie Morsy oraz Morsy “Bociany” z Radzynia Podlaskiego! Mroźno DZIĘKUJEMY! Do zobaczenia w wodzie w naszym kolejnym, już V sezonie morsowym – 2019/2020

– Piotr Świtaj

Zapraszamy na fotorelację autorstwa Foto-Majster A. Majsterek – Dęblin.