Letnia oferta Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie czynne jest teraz w nowych godzinach. Dla mieszkańców powiatu ryckiego, turystów korzystający z kolei oraz rodzin żołnierzy składających przysięgę wprowadzono specjalne zniżki na bilety.

W MSP w Dęblinie na turystów czeka wystawa stała pt. HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO. Przedstawia historię powstania i najważniejsze etapy dziejów polskich skrzydeł, od 1918 roku po czasy współczesne. Umundurowanie, uzbrojenie, pamiątki, symbolikę i archiwalia, uzupełnia ekspozycja techniki lotniczej, w tym blisko 90 statków powietrznych, zestawy rakietowe i artyleria przeciwlotnicza.

Dostępne obecnie wystawy czasowe to ciężki śmigłowiec transportowy Mi-6- udostępniony do zwiedzania jedyny tego typu śmigłowiec w Polsce oraz samolot Jak-40 – udostępniony do zwiedzania samolot pasażerski w wersji VIP.

W Muzeum niebawem dostępna będzie także wystawa “Mundur w filmie” (od 18.05 – 31.10.2019r.). Zdecydowanie warto wybrać się na to wydarzenie ponieważ jest to jedyna w Polsce ekspozycja umundurowania i rekwizytów z polskich i zagranicznych produkcji filmowych. Nieco później, bo od 4 lipca w MSP zagości wystawa “Amerykańskie gwiazdy na polskim niebie”. Poświęcona będzie 100. rocznicy polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie lotnictwa wojskowego. Oglądać ja będzie można do 30 września tego roku.

BILET DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU RYCKIEGO

Mieszkańcy powiatu ryckiego mają okazję zwiedzać wystaw w promocyjnej cenie 4 zł. Bilety są do nabycia w kasie muzeum. Zniżka obowiązuje za okazaniem dokumentu poświadczającego możliwość zastosowania ulgi (dowód osobisty, prawo jazdy, inne).

PRZYJEDŹ MAMO NA PRZYSIĘGĘ

To oferta przygotowana specjalnie dla uczestników uroczystych przysięg wojskowych i promocji oficerskich, organizowanych w Dęblinie. Bilet w cenie 4 zł przysługuje rodzinom i bliskim żołnierzy oraz studentów/słuchaczy Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie, Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Obowiązuje tylko w dniu uroczystości.

KOLEJĄ DO KULTURY

W ramach programu Koleją do kultury Muzeum proponuje pasażerom-widzom zwiedzanie wystaw w promocyjnej cenie: rabat 50% na kupione bilety wstępu do muzeum – normalne (z biletem na przejazd pociągiem). Akcja trawa przez cały rok, a jej regulamin można znaleźć na stronie Organizatora- Koleje Mazowieckie Sp. z o.o : www.dokultury.mazowieckie.com.pl

PLANOWANE WYDARZENIA NA SEZON LETNI

18.05.2019 – EUROPEJSKA NOC MUZEÓW

5-6.07.2019 – GOOD MORNING, DĘBLIN – piknik wojskowy z okazji 100.lecia współpracy polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki (Twierdza Dęblin)

14.09.2019 – ZAŚLUBINY Z WISŁĄ W DĘBLINIE- Europejskie Dni Dziedzictwa

Od kwietnia do końca września teren MSP dostępny będzie dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00, natomiast w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 18.00

 

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Muzeum Sił Powietrznych oferuje widzom indywidualnym i grupowym zajęcia edukacyjne oraz usługi przewodnickie:

rezerwacje dla grup zorganizowanych- co najmniej 2 dni przed planowaną wizytą: tel. +48 261-519-462 lub e-mail: rezerwacja@muzeumsp.pl

Oferuje usługi przewodnickie w języku polskim i angielskim (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)

Przewodnik PL:  50 zł/ 1 godzina, 75 zł/ 1,5 godziny

Przewodnik ENG: 100 zł/ 1 godzina, 150 zł/ 1,5 godziny

Cennik biletów wstępu: http://muzeumsp.pl/cennik/

Ulgi i zwolnienia z opłat za wstęp: http://muzeumsp.pl/cennik/