Natasza i Łucja zdobyły nagrody za przyśpiewki ludowe

Natasza Dmowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 zdobyła I miejsce i główną nagrodę w VIII Powiatowym Festiwalu Dziecięcej Piosenki Ludowej “Gaik”. Druga reprezentantka SP nr 5, Łucja Potocka otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową.

Jedną z wokalistek reprezentujących w tegorocznej edycji Festiwalu “Gaik” Szkołę Podstawową nr 5 była uczennica klasy IIa – Natasza Dmowska. Startowała w kategorii klas I – III. Na scenie zaprezentowała piosenkę z regionu lubelskiego pt.„ W moim ogródecku”. Werdyktem Jury zdobyła I miejsce i główną nagrodę.
Druga uczennica z klasy 0b – Łucja Potocka, wykonała przyśpiewkę ludową z regionu krakowskiego pt. „ Koło mego ogródecka”. Za występ w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową. Uczennice zaprezentowały się w strojach ludowych z danego regionu. Obie dziewczynki za występ otrzymały gromkie brawa. Młode artystki przygotowała Barbara Kurek.

VIII Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej „Gaik”, zorganizowany był Miejski Dom Kultury pod patronatem Burmistrz Miasta Dęblin. Celem festiwalu była popularyzacja kultury ludowej oraz rozbudzanie zainteresowań dziedzictwem narodowym i regionalnym wśród najmłodszych.

(Źródło: SP nr 5/ Barbara Kurek)