Jolanta Szwalbe z wizytą w MBP w Dęblinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie Jolantę Szwalbe gościła już po raz drugi. Pisarka jest autorką bardzo ciekawych antologii i cytatów. Jej spotkania skierowane są do wszystkich ludzi, którzy myślą podobnie jak ona. Tym razem wykład nosił tytuł „Jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wieczny maj”.

Autorka w swoim wykładzie prezentowała myśli wielu znanych ludzi opowiadając o ich dokonaniach. Przytaczała także ciekawe momenty z ich biografii. Swoim wystąpieniem zarówno wzruszała, jak i rozśmieszała uczestników spotkania. – Potrafiła natchnąć optymizmem i skłonić do chęci realizowania swoich marzeń, bycia ciągle aktywnym mimo upływu lat zgodnie z powiedzeniem: ·B. Russell, „Jeżeli się ma szerokie i silne zainteresowania i pole do działania, na którym można być stale aktywnym, nie ma powodów, żeby rozmyślać o statystyce przeżytych lat, a mniej jeszcze o prawdopodobnym rychłym końcu” – relacjonuje pracownik MBP.
W czasie spotkania Pani Jolanta Szwalbe zaprezentowała swoje książki, które są zbiorami cytatów. Jej najnowsze prace to: „Obudź się do życia ”, „Pozostaw po sobie ślad”, i „Szczyty i przepaście”. Była to równiez okazja do nabycia książek wraz z dedykacją autorki.
Po spotkaniu, które zostało nagrodzone brawami, głos zabrała Dagmara Jarosz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, dziękując autorce za spotkanie.