Poetycka wiosna w Dęblinie

Pierwszy Dzień Wiosny, ten szczególny dzień w roku od dawien dawna związany jest z różnymi tradycjami. Najbardziej popularną jest topienie Marzanny. Akcentów związanych ze słomianą kukłą oraz innych atrakcji nie zabraknie podczas dęblińskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Wydarzenia połączono ze Światowym Dniem Poezji. Zapraszamy!
Wszyscy czekamy na koniec zimy i na coraz cieplejsze, dłuższe dni. Kalendarzowa wiosna zaczyna się 21 marca. Jednak astronomiczna rozpocznie się nieco wcześniej – 20 marca. Od tej pory każdy kolejny dzień będzie dłuższy, a noc coraz krótsza. I tak aż do przesilenia letniego.
“Poetycka Wiosna w Dęblinie” rozpocznie się 21 marca o godzinie 10.00 na placu przed Miejski Domem Kultury. Obchody otworzy spektakl plenerowy pt. “Marzanna”. Tego dnia zostanie też m.in. rozstrzygnięty konkurs na najlepszego słowiańskiego stracha – idola. Obchody zakończy koncert piosenki autorskiej Jacka Kadisa w Klubie 1. Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie. Szczegóły na plakacie.
Różnorodnymi tradycjami, poezją i muzyką wiosnę przywitają również w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Masów. Tam obchody rozpoczną się o godzinie 16.00.
Zapraszam do naszego Kalendarza imprez. Sprawdź, jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano na Pierwszy Dzień Wiosny i nie tylko.