Piotr Gniady i Jakub Wach zajęli III miejsce w zawodach Crossfit

Z okazji V rocznicy powstania klubu sportowego CROSSFIT3MIASTO (CF3M) w Sopocie 2 marca zorganizowano zawody Crossfit. Bardzo dobre III miejsce zdobył reprezentant Lotniczej Akademii Wojskowej, podchorąży Piotr Gniady.

Rywalizacja stanowiła połączenie zawodów sportowych i promocji szkoły. Była to nietypowa forma zawodów ze względu na losowaną formułę 1+1. W jednej z par znalazł się podchorąży Piotr Gniady z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Wystartował w parze z Jakubem Wachem, reprezentantem klubu CF3M.

Zawody składały się z trzech różnorodnych workoutów:

  • pierwszy workout (WOD) polegał na zrobieniu jak największej liczby powtórzeń ustalonego zestawu przez 9 minut: 100 Double Unders, 50 Step over box 90cm oraz 50 Kettleball Push press 20kg, pierwszy WOD został wygrany przez naszą parę;
  • drugi workout był mocno nastawiony na wytrzymałość chwytu i współpracę drużynową: 4 rundy na czas, tj. 20 cal Ergometr= 250m, następnie 15 podciągnięć w czasie których partner z drużyny także wisi na drążku, od razu po tym 20 Power cleanow sztangą o wadze 40kg, tutaj znowu partner także musiał trzymać sztangę, drugi WOD został wygrany przez naszą parę z potężną przewagą około 2 minut;
  • trzeci workout, tzw. popularny trening Karen czyli 150 wallball shots: wyrzuty piłki o wadze 10 kg na wysokość 3,15m, w tym workoucie naszą parę dopadła niemoc ze względu na brak wykonywania danego ćwiczenia, i ostatecznie spadek w klasyfikacji generalnej na 3 miejsce.

W zawodach brało udział 15 drużyn. W klasyfikacji generalnej po zaciętej walce para Piotr Gniady i Jakub Wach uplasowała się na III miejscu. – Podsumowując mój pierwszy start po 2,5 roku przerwy mogę ocenić go na bardzo dobry. Dzięki niemu nastąpił wzrost motywacji do dalszej pracy na lepszą wersję samego siebie – mówi pchor. Piotr Gniady.

(Źródło: LAW/pchor. Piotr Gniady)