Znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

 Podczas prac porządkowych w Podwierzbiu natrafiono na niewybuch pocisku rakietowego. O znalezisku poinformował policjantów właściciel posesji. Pocisk został zabezpieczony przez saperów.

Wczoraj dyżurny ryckiej komendy został poinformowany, że na jednej z działek w Podwierzbiu, odnaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że to silnik rakietowy od pocisku z czasów II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczyli przedmiot do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Dęblinie.

– Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci – przypomina podinsp. Robert Wąsik z policji w Rykach. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. – Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów – mówi Wąsik.